Prírodné dezodoranty bez hliníku

Používanie prírodných dezodorantov patrí k súčasnému trendu zdravého životného štýlu. Nie je nám ľahostajné, ako sa stravujeme, zvyšujeme svoju pohybovú aktivitu, ba dokonca sme sa...

deodorant bez hliniku 03 2

Používanie prírodných dezodorantov patrí k súčasnému trendu zdravého životného štýlu. Nie je nám ľahostajné, ako sa stravujeme, zvyšujeme svoju pohybovú aktivitu, ba dokonca sme sa naučili s rozumom užívať i lieky. Nemali by sme ale zabúdať i na kozmetiku, ktorú používame.

Ako vyriešiť problém s nepríjemným zápachom pri potení? Určite by dobrou voľbou nebolo, brániť telu, aby sa potilo. Telo si týmto spôsobom zaisťuje správnu termoreguláciu. Je to prirodzený proces, ktrorý má svoje opodstatnenie. Práve potom sa z tela vyplavujú škodlivé látky. V podpazuší nájdeme bohatý lymfatický systém, malo by nám teda záležať na tom, čo si budeme na tieto miesta pravidlene aplikovať.

Na trhu si môžeme vybrať z dvoch druhov výrobkov - antiprespiranty, ktoré obsahujú zlúčeniny hliníku, ktoré bránia pokožke správne dýchať a zabraňujú tvorbe potu. Ďalšou nevýhodou je určite tvorba tzv. podpazušných škvŕn na oblečení. Tieto škrvny sú spôsobené práve reakciou potu na zložky, ktorá sa vyskytujú v antiprespirantoch.

Dezodoranty naproti tomu bránia chemickému rozkladu potu. Človek sa potí menej a jeho pot nezapácha. Telu teda umožňuje, aby si „urobilo svoju prácu“, a pritom si vedome nezavádza škodlivé látky ako je i hliník do svojho organizmu.

My nesúhlasíme  s myšlienkou regulovať niečo tak dôležitého ako je pot. Preto sme vytvorili prírodný produkt, ktorý spĺňa prísne požiadavky užívateľov – s prírodnými dezodorantami RaE krásne voniate a nie ste cítiť potom.